Research use only
Poznaj nas

W GeneMe zatrudniamy ludzi z pasją, którzy nie tylko zajmują się wykonywaniem badań, ale pracują również nad rozwojem laboratorium. Takie podejście doprowadziło do tego, że nasi specjaliści po za szeroko pojętą diagnostyką zajmują się również opracowywaniem nowych metod przeprowadzania badań.

Zależy nam na tym, żeby wszystko co robimy, było wykonywane z największą starannością, dlatego cały proces począwszy od momentu przyjęcia próbki do laboratorium poprzez proces badania, aż do sporządzenia raportu, czy wydania wyniku i bankowania DNA wykonywany jest bezpośrednio przez naszych pracowników przy zachowaniu wszelkich normy pracy z materiałami biologicznymi oraz wytycznych dobrej praktyki laboratoryjnej.

W przypadku analiz genetycznych stosujemy metodę real-time PCR. Polega ona na powieleniu specyficznych sekwencji DNA (fragmentów badanych genów), a następnie wykorzystując sondy DNA określany jest wariant genetyczny. Metodyka ta umożliwia nam szybką analizę badanej próbki DNA. Każda z sekwencji powielana jest w oddzielnej reakcji, przez co możliwe jest tworzenie dowolnych pakietów badań genetycznych jak i ciągłe poszerzanie oferty.

W GeneMe, jako w jednej z pierwszych firm w Polsce opracowaliśmy własne zestawy do diagnostyki wirusa SARS-CoV-2 zgodne z wytycznymi WHO. Zostały one zarejestrowane i wprowadzone do obrotu, posiadają odpowiednie certyfikaty CE oraz IVD, a ich skuteczność została potwierdzona przez Państwowy Zakład Higieny. Obecnie przy ich pomocy wykonujemy badania finansowane przez Ministerstwo Zdrowia. Współpracujemy także z placówkami grupy Medicover, Centrum Medycznym Damiana oraz podmiotami prywatnymi, które dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników.


The project ‘An Innovative PCR Test to Rapid Detection of 15 High-Risk HPV Strains’ is implemented by the United Nations Development Programme (UNDP) through the Polish Challenge Fund, with the financial support of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland. The Polish Challenge Fund is a component of the "Polish-UNDP Partnership: Innovative Solutions for the SDGs", a Project financed by the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland and implemented by the UNDP Istanbul Regional Hub.