Badania COVID-19

CareMe

CareMe

Wraz z rozwojem cywilizacji i postępem technologicznym znacznie zwiększyła się długość ludzkiego życia. Pojawiło się też więcej zagrożeń spowodowanych przez czynniki środowiskowe, które prowadzą do chorób lub zaburzeń w działaniu ludzkiego organizmu. Nieregularny lub niezdrowy tryb życia jest głównie odpowiedzialny za powstanie chorób sercowo-naczyniowych i chorób przewlekłych.

Wiele ryzyk i podatności jest uwarunkowanych genetycznie i przeprowadzenie odpowiedniego badania pozwala na identyfikację indywidualnych predyspozycji danego organizmu do konkretnego zaburzenia. Dzięki poznaniu wyników takiego badania można odpowiednio zmienić tryb życia i podjąć profilaktykę wspomagającą ochronę przed zachorowaniem.

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe (AGA, ang. androgenic alopecia) zwane także łysieniem typu męskiego, jest dziedziczną chorobą uwarunkowaną przez wiele genów. Androgeny są hormonami płciowymi, które wiążąc się z receptorami androgenowymi (AR) mogą stymulować bądź hamować wzrost włosów w zależności od poziomu ekspresji genów w poszczególnych partiach ciała.

Jakie geny analizowane są w badaniu i na co wpływają?

HDAC4 odgrywa kluczową rolę w regulacji przekaźnictwa receptorów androgenowych. Wystąpienie adeniny w miejscu polimorficznym oznacza zaburzenie poprawnego procesu transaktywacji w receptorze androgenowym i zmianę wrażliwości receptora na dihydrotestosteron (DHT). Skutkuje to przyspieszonym procesem łysienia.

Komu zaleca się wykonanie badania?

Badanie polecane jest dla wszystkich osób, ponieważ łysienie androgenowe dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Poznanie predyspozycji genetycznej, szczególnie w przypadku zwiększonego ryzyka wystąpienia AGA pozwala na wczesne podjęcie działań medycznych i kosmetycznych w celu ograniczenia jego rozległości, jak też potwierdzenie ewentualnej diagnostyki dermatologicznej.

Czy mogę podarować komuś to badanie?'

Wybrane badania możesz przekazać / podarować innej osobie. Wystarczy, że podczas finalizowania zamówienia po podaniu adresu wysyłki wpiszesz nazwy pudełek dla każdego z wybranych produktów. Podając różne nazwy pudełek (np. 1-moje, 2-dla mamy) można stworzyć zestawy badań zarówno dla siebie jak i osób, którym chcemy podarować badanie GeneMe.

Warto także pamiętać, że:

Każde kolejne badanie w obrębie jednej wymazówki (czyli jednego pudełka) otrzymujesz za 50% ceny.
Całe Twoje zamówienie wysyłamy pod jeden podany adres, aby wysłać pudełka w różne miejsca złóż oddzielne zamówienia.

dostępne wkrótce