Badania COVID-19

CareMe

CareMe

Wraz z rozwojem cywilizacji i postępem technologicznym znacznie zwiększyła się długość ludzkiego życia. Pojawiło się też więcej zagrożeń spowodowanych przez czynniki środowiskowe, które prowadzą do chorób lub zaburzeń w działaniu ludzkiego organizmu. Nieregularny lub niezdrowy tryb życia jest głównie odpowiedzialny za powstanie chorób sercowo-naczyniowych i chorób przewlekłych.

Wiele ryzyk i podatności jest uwarunkowanych genetycznie i przeprowadzenie odpowiedniego badania pozwala na identyfikację indywidualnych predyspozycji danego organizmu do konkretnego zaburzenia. Dzięki poznaniu wyników takiego badania można odpowiednio zmienić tryb życia i podjąć profilaktykę wspomagającą ochronę przed zachorowaniem.

Nawilżenie skóry

Ludzka skóra jest największym narządem, zewnętrzną warstwą naszych ciał, która stanowi barierę chroniącą nas przed czynnikami zewnętrznymi. Ponieważ skóra ma bezpośredni kontakt ze środowiskiem, odgrywa ważną rolę immunologiczną w ochronie organizmu przed patogenami, nadmierną utratą wody oraz chroni nasze głębsze warstwy przed promieniami słonecznymi. Dlatego tak ważna jest zadbanie o dobrą kondycję skóry i jej prawidłowe nawilżenie.

Jakie geny analizowane są w badaniu i na co wpływają?

Gen AQP3 koduje akwaporynę 3, która jest kluczowym białkiem w odniesieniu do nawilżenia skóry. Umożliwia efektywny transport wody i glicerolu między komórkami skóry. Występuje ona w warstwie podstawnej naskórka. Zwiększona ekspresja AQP3 jest związana z odpowiedzią skóry na stres bądź substancje chemiczne. Akwaporyna 3 jest ważnym wyznacznikiem proliferacji naskórka, jak i rozwoju raka skóry. Przeprowadzono szereg badań, w których wykazano, że niedobór AQP3 redukuje nawilżenie warstwy rogowej naskórka. Dodatkowo udowodniono, że AQP3 jest zaangażowana w onkogenezę skóry. Zmieniona ekspresja AQP3 może się również przyczynić do innych chorób skóry. Z wiekiem możliwości transportowe akwaporyn ulegają ograniczeniu.

Komu zaleca się wykonanie badania?

Badanie skierowane jest w szczególności do osób zmagających się z innymi chorobami skóry. Ponadto badanie warto wykonać, aby prawidłowo zadbać o stan skóry i jej wygląd.

Czy mogę podarować komuś to badanie?'

Wybrane badania możesz przekazać / podarować innej osobie. Wystarczy, że podczas finalizowania zamówienia po podaniu adresu wysyłki wpiszesz nazwy pudełek dla każdego z wybranych produktów. Podając różne nazwy pudełek (np. 1-moje, 2-dla mamy) można stworzyć zestawy badań zarówno dla siebie jak i osób, którym chcemy podarować badanie GeneMe.

Warto także pamiętać, że:

Każde kolejne badanie w obrębie jednej wymazówki (czyli jednego pudełka) otrzymujesz za 50% ceny.
Całe Twoje zamówienie wysyłamy pod jeden podany adres, aby wysłać pudełka w różne miejsca złóż oddzielne zamówienia.

dostępne wkrótce