Badania COVID-19

ActivMe

ActivMe

Każdy człowiek posiada wrodzone zdolności do wykonywania pewnych czynności. W szkole, jedni są prymusami z matematyki, innym lepiej idzie historia. Tak samo sytuacja wygląda w sporcie, kulo-miotacz prawdopodobnie nie sprawdzi się jako skoczek narciarski. Duża część tych predyspozycji uwarunkowana jest genetycznie, a ich poznanie pozwala na wyznaczenie priorytetów w nauce czy dobór uprawianej dyscypliny sportowej w taki sposób, aby była ona dopasowana do potrzeb i możliwości naszego organizmu.

Ryzyko kontuzji

Uprawianie sportu od wieków jest uważane za jeden ze skutecznych sposobów na zachowanie zdrowia oraz wydłużenie życia. Prawdopodobnie każdy usłyszał w życiu słowa „w zdrowym ciele zdrowy duch” i jest w tej starej, łacińskiej sentencji dużo prawdy. Tylko jak ochronić swoje ciało przed występowaniem kontuzji? Każdy posiada inne uwarunkowania i potrzeby. Są osoby, którym wykonywanie określonych czynności fizycznych przychodzi lekko i przyjemnie, a samoistne urazy praktycznie u nich nie występują. Z drugiej strony są osoby, które chciałyby podnosić swoją sprawność, starają się, lecz są nękane przez częste kontuzje obniżające motywacje i powodujące dyskomfort. Wszyscy wiemy, że nawet jogging bez odpowiedniego przygotowania może stać się przyczyną urazu. Dopasowane do naszych potrzeb przygotowanie oraz rozgrzewka są kluczowe, aby sport dawał zamierzone efekty i nie prowadził do kontuzji. Badanie weryfikujące ryzyko ich występowania pozwoli określić jak przeprowadzić adekwatną do naszych potrzeb rozgrzewkę. Wskaże również aktywności, których wykonywanie obarczone będzie wzmożonym prawdopodobieństwem wystąpienia obrażeń.

Jakie geny analizowane są w badaniu i na co wpływają?

W ramach badania analizowane są geny COL5A1 oraz SOD2 mające znaczący wpływ na możliwość wystąpienia kontuzji. Gen COL5A1 odpowiedzialny jest za powstawanie w organizmie ludzkim kolagenu, który jest jednym z budulców skóry, ścięgien, kości, chrząstek oraz tkanki nabłonkowej na powierzchni tętnic i żył. Mutacja występująca w tym genie jest związana z występowaniem bolesnych skurczy podczas treningu lub bezpośrednio po nim. Gen SOD2 chroni mięśnie przed wpływem wolnych rodników, które w za dużych ilościach doprowadzają do spadku wytrzymałości mięśni.

Komu zaleca się wykonanie badania?

Badanie będzie idealne dla osób, które chcą uprawiać sport w sposób świadomy i bezpieczny. Jego wyniki pozwolą określić jakie działania należy podjąć, aby uchronić się przed kontuzjami, które mogą wystąpić podczas i po ćwiczeniach.

W ZWIĄZKU Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM NA TEGO TYPU BADANIA, OCZEKIWANIE NA WYNIK MOŻE WYNIEŚĆ DO 30 DNI ROBOCZYCH.

Czy mogę podarować komuś to badanie?'

Wybrane badania możesz przekazać / podarować innej osobie. Wystarczy, że podczas finalizowania zamówienia po podaniu adresu wysyłki wpiszesz nazwy pudełek dla każdego z wybranych produktów. Podając różne nazwy pudełek (np. 1-moje, 2-dla mamy) można stworzyć zestawy badań zarówno dla siebie jak i osób, którym chcemy podarować badanie GeneMe.

Warto także pamiętać, że:

Każde kolejne badanie w obrębie jednej wymazówki (czyli jednego pudełka) otrzymujesz za 50% ceny.
Całe Twoje zamówienie wysyłamy pod jeden podany adres, aby wysłać pudełka w różne miejsca złóż oddzielne zamówienia.

dostępne wkrótce